“Changing patterns in diagnosis and treatment of ductal carcinoma in situ of the breast and consequences for clinical outcome”
Promotie Philip Meijnen
Datum: 12 oktober 2007, 12.00 uur
Locatie: Agnietenkapel van de Universiteit van Amsterdam
Promotoren: Prof. Bin Kroon en prof. Harry Bartelink
Het ductaal carcinoom in situ (DCIS) van de borst bestaat uit een proliferatie van abnormale epitheliale cellen in de afvoergangen van de melkklier en kan worden beschouwd als een - mogelijk - voorstadium van het invasieve borstkanker. Het kenmerkt zich dan ook door een gunstige prognose ondanks het feit dat een aanzienlijk aantal patiënten na borstsparende behandeling een lokaal recidief ontwikkelt en risico loopt op metastasering.
De afgelopen decennia hebben op het gebied van borstkanker verschillende ontwikkelingen plaats gevonden zoals de introductie van het bevolkingsonderzoek, de dikkenaaldbiopsie, de borstsparende behandeling en de schildwachtklierbiopsie.
Het onderzoek van Philip Meijnen beschrijft de effecten van deze ontwikkelingen op de behandeling van DCIS. Hiernaast wordt ingegaan op de histologische classificatie en het gebruik van immunohistochemie voor DCIS.
Klik hier voor meer informatie over het onderzoek.